نمایندگی دستگاه تصفیه آب

نمایندگی دستگاه تصفیه آب دیجی تصفیه

​نمایندگی دستگاه تصفیه آب : دستگاه تصفیه آب امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. زیرا بسیاری از افراد به این نتیجه رسیده اند که صرفا تصفیه آب شرب شهری برای سالم ماندن آب کافی نیست. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که حتما از نمایندگی های معتبر اقدام به خرید این دستگاه نمایید. تا عملکرد بالایی برای شما در بر داشته باشد.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب برای انتخاب دستگاه مناسب

در عصری زندگی می کنیم که همه دنیا از کمبود آب رنج می برد. به همین دلیل برخی مکان ها مجبور به استفاده از آب های نامطمئن هستند. خانواده ها برای این که از آب مطمئن استفاده کنند اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب می نمایند.

می دانیم که می شود به راحتی چندین روز را بدون غذا گذراند، اما لحظه ای را بدون آب آشامیدنی مناسب نمی توان گذراند. از طرفی همه می دانیم که بیش از دو سوم بدن انسان را آب فرا گرفته، به همین دلیل نمی توانیم بگوییم یک انسان می تواند بیش از یک یا دو روز بدون آب دوام بیاورد.
استفاده از این دستگاه ها برای هر مکانی لازم است. این که بگوییم تنها خانه نیاز به چنین دستگاهی دارد اشتباه است. زیرا همه ی افراد در هر مکانی که محیط کار و چه خانه نیاز دارند تا به آب آشامیدنی مناسب دسترسی داشته باشند.
به کمک این دستگاه های تصفیه کننده آب، به راحتی می توان در محیط های مختلف به آب آشامیدنی مطمئن دسترسی یافت. زیرا آب به نوعی معنای زندگی برای انسان ها می باشد. برای این که همیشه بدنی سالم داشته باشیم باید آب را بدور از آلودگی مصرف کنیم.
به همین دلیل تصفیه آب می تواند از جمله مهمترین موارد برای انسان به شمار رود. پس از گذشت سالها و درک اهمیت این مسئله، دستگاه های متعددی به این منظور توسط تولید کنندگان تولید گردید.
هر کدام از دستگاه های تصفیه کننده آب، دارای قابلیت و کاربرد متفاوتی می باشند.
اما در اصل همگی به منظور از بین بردن آلودگی های موجود در آب مورد استفاده قرار می گیرند. 

نمایندگی دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب به چه کار می آید و چیست؟

اولین سوالی که با دیدن یک دستگاه تصفیه آب به ذهن ما خطور می کند این است که در اصل این دستگاه چیست و چه کاربردی دارد.
باید بگوییم آب های اشامیدنی که ما در طول روز استفاده می کنیم، همگی دارای موادی هستند که درون آب حل شده اند.
مولکول های غیر معمول که همیشه درون آب وجود دارند. حتی می توانیم بگوییم این مولکول ها بخشی از آب های اشامیدنی به شمار می روند.
بیشتر این مولکول ها منجر به الودگی اب اشامیدنی می شوند. البته باید بگوییم اکثر آلودگی ها توسط سیستم های تصفیه آب شهری از بین می روند.
اما برخی از این آلودگی ها نیز همچنان در آب باقی می مانند. این مسئله می تواند دلایل متعددی داشته باشد.
مثلا سیستم های لوله کشی قدیمی باشند یا این که سیستم های تصفیه آب به خوبی قادر به تصفیه نباشند و دیگر عوامل. که همه این مسائل منجر می شود تا آلودگی در آب باقی بماند.
استفاده از دستگاه های تصفیه به نوعی روشی عاقلانه، و انتخابی مناسب برای از بین بردن این آلودگی های موجود در آب می باشد.
این دستگاه ها کمک می کنند تا آلودگی ها با روشی مطمئن تر و بهتر از درون محلول آب خارج شده و از بین بروند.
فیلتر های مخصوصی درون این دستگاه ها تعبیه شده است. که باید بگوییم این فیلتر ها قادر هستند تا سرب موجود درون آب، انواع رسوبات، بیشتر میکروب ها، انواع مواد معدنی اضافی و انواع پاتوژن ها را که در درون آب وجود دارند، از میان بردارند.
می توانیم به صراحت بیان کنیم که تمامی این موارد یاد شده منجر به بدبویی و آلودگی آب می شوند. حتی بر روی مزه آب آشامیدنی نیز تاثیر گذار هستند.
به همین دلیل استفاده از دستگاه تصفیه کمک می کند تا این الودگی ها از میان برداشته شوند.

دیجی تصفیه

ویژگی دستگاه های تصفیه آب خانگی

اگر بخواهیم برای دستگاه تصفیه آب خانگی ویژگی هایی را بیان نماییم، باید بگوییم که این دستگاه ها اصولا قادر هستند آب را در ۴ تا ۶ مرحله تصفیه کنند. با هربار عمل تصفیه آب، آلودگی های بیشتری از آب آشامیدنی گرفته می شود.

به همین دلیل شما در آخرین مرحله به راحتی قادر خواهید بود ابی را مصرف نمایید، که بیش از ۹۰ درصد آن از آلودگی مبراست.یعنی آب آشامیدنی کاملا سالم که برای بدن هیچ گونه ضرری به بار نخواهد آورد.
این دستگاه های تصفیه برای برطرف نمودن آلودگی ها از دو تکنیک استفاده می کنند.
اولین تکنیک دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون فیزیکی است. این بدان معناست که به آب فشار زیادی وارد می شود تا قادر باشد تمامی الودگی ها و ناخالصی های بزرگ را از درون خود پاک کند. این فشار توسط سیستم هایی که در این دستگاه ها وجود دارد انجام می شود.
دومین تکنیک این دستگاه ها، فیلتراسیون شیمیایی است. در این تکنیک آب را از درون یک ماده شیمیایی عبور می دهند، تا تمامی آلودگی های آن از میان برود. هر دو روش به نوعی روش های معقول و مناسبی برای تصفیه اب به شمار می روند.
اما این که کدام روش می تواند تاثیر بیشتری بر پاکیزگی آب داشته باشد، مسئله ای دیگر است. اما اصولا تصفیه آبهای خانگی از هر دوی این روش ها برای پاکسازی آب استفاده می کنند. البته این مسئله را به خاطر داشته باشید که نمایندگی دستگاه های تصفیه آب در هر زمینه ای میتواند شما را راهنمایی کند.
یعنی شما از هر شرکتی که اقدام به خرید این دستگاه ها نمایید، حتما از نمایندگی دستگاه تصفیه کننده آب، برای نصب و راه اندازی آن راهنمایی بگیرید. زیرا با این کار شما می توانید از گارانتی دستگاه های تصفیه نیز بهره مند شوید. 

نمایندگی تصفیه آب خانگی

اجزای تشکیل دهنده دستگاه های تصفیه آب آشامیدنی

اگر بخواهیم این دستگاه ها را بررسی نماییم، باید بگوییم هر دستگاه تصفیه گر آب دارای لامپ فرابنفش، فیلتر از نوع کربن اکتیو، واحد تقطیر و اسمز معکوس می باشد. اما باید بدانید که این فیلتر های مورد استفاده در دستگاه های تصفیه، از تنوع بالایی برخوردار هستند.
پس حتما در زمان خرید این فیلتر ها به کیفیت آنها توجه ویژه ای نمایید. مثلا وقتی آب مورد نظر شما به هیچ عنوان قابل آشامیدن نیست، باید از فیلتر هایی که ضد مواد معدنی، باکتری های مضر و آلودگی های شدید هستند استفاده کنید.
تا با استفاده از این فیلتر قادر باشید آلودگی آب را تا حدود زیادی از بین ببرید. این نکته را به خاطر داشته باشید که بهتر است سیستم تصفیه آب مناسب را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید.
زیرا این نمایندگی های دستگاه تصفیه آب شما را تا حدود زیادی در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.
اولین قدم برای خرید یک دستگاه تصفیه مناسب، آزمایش آب شرب مصرفی در منطقه است. این که این آب شرب دقیقا دارای چه موادی بوده و چه میزان تصفیه لازم دارد تا به یک آب شرب استاندارد تبدیل شود.
در مرحله دوم باید به میزان هزینه ای که برای نصب سیستم تصفیه نیاز است، دقت شود.
این که شما تا چه از آب استفاده می کنید می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی نماید. البته در عصر حاضر به دلیل استفاده بیشتر از این سیستم های تصفیه آب، هزینه ی مقرون به صرفه ترین نیز نسبت به پیش برای مصرف کننده در بر دارند.
از این رو می توانید به راحتی اقاده به خرید و استفاده از این سیستم ها نمایید. اما این نکته را فراموش نکنید که حتما سیستم تصفیه آب را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید.

برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی

مزایای استفاده از دستگاه های تصفیه آب

اگر بخواهیم برای استفاده از این دستگاه مزایایی را نام ببریم، می توانیم به بهترین و اصلی ترین مزیت این سیستم ها اشاره کنیم. آن هم تصفیه نمودن آب آشامیدنی است.
اما خب حتما شما هم بسیار با این مسئله برخورد داشتید که کلر هایی که برای تصفیه در آب استفاده می شوند، طعم نامطبوعی به آب آشامیدنی می دهند.
علاوه بر ان اب اشامیدنی به دلیل عبور از لوله های شهری، آلودگی های متعددی را وارد آب می کنند.
از جمله رسوبات، فلزاتی همچون سرب و.. که همگی برای بدن بسیار خطرناک هستند.
حتی برخی از افراد را دچار سنگ کلیه می کنند.
یکی دیگر از دلایلی که نیاز به دستگاه های تصفیه آب اهمیت می یابد، نگه داشتن آب در مخازن است. با این کار آب آشامیدنی دچار میکروب ها و باکتری های بسیاری می گردد.
همه ی این عوامل منجر می شوند تا تصفیه آب شهری اهمیت خود را از دست دهد. پس نیاز به دستگاه تصفیه ای در درون منزل خواهیم داشت.
البته نمی توانیم بگوییم که همه دستگاه های خانگی تصفیه آب قادر هستند به کل آلودگی ها را از آب خارج کنند. اما می توانیم بگوییم این دستگاه ها تا حدود زیادی قادر هستند آب را پاک تر نمایند.
البته باید این مسئله را در نظر داشته باشید که استفاده از فیلتر های تقلبی، که متاسفانه در بازار به وفور یافت می شود، منجر به این مسئله شده است.
اگر شما از فیلتر های با کیفیت و خوب بر روی دستگاه های تصفیه استفاده نمایید.
بدون تردید می توانید سلامت آب را تا میزان بیشتری تضمین کنید.
پس حتما هزینه ی بیشتری صرف نموده و با خرید فیلتر های اصلی سلامت خودتان را تضمین کنید. 

فیلتر های تصفیه آب

انواع فیلتر های مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب

باید بگوییم در دستگاه های تصفیه دو نوع فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • فیلتر های کربن فعال و فیلتر های اسمز معکوس ممبران.

هر یک از این فیلتر ها کاربرد ها و عملکرد های متفاوتی دارند.

اما بیشتر دستگاه های تصفیه خانگی معمولا از چندین فیلتر مختلف برای این کار استفاده می کنند.
پس برای این که اب اشامیدنی شما بهتر و مناسب تر تصفیه شود، بهتر است از دستگاه هایی استفاده نمایید که قادر هستند آب را در چند مرحله مختلف تصفیه نمایند. زیرا این مسئله می تواند اطمینان خاطر بیشتری به شما بدهد که آب از فیلتر های مختلفی رد شده است.
باید بگوییم بیشتر دستگاه های تصفیه آب خانگی از فیلتر های کربن فعال بهره مند هستند. این فیلتر ها در اصل دارای نوعی زغال می باشند که با استفاده از آن ناخالصی های آب گرفته می شود.
اما این فیلتر یک ایراد بزرگ دارد. آن هم این است که پس از مدتی تمامی ناخالصی ها در این فیلتر ذخیره می شوند.
در این حالت باید فیلتر تعویض گردد. این که ناخالصی های آب تا چه حد باشند می تواند در افزایش مراحل تعویض فیلتر تاثیر گذار باشد. به همین دلیل استفاده از این فیلتر ها هزینه های سنگینی را برای شما در بر خواهد داشت.
یکی دیگر از فیلتر هایی که اصولا در بیشتر دستگاه های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد فیلتر های اسمز معکوس هستند.
در این فیلتر ها آب با فشار زیادی از فیلتر عبور می کند. به همین دلیل بیشتر مواد آلوده در پشت فیلتر باقی می مانند.
این فیلتر ها عملکرد مناسب تری نسبت به فیلتر های کربن فعال دارند. از این رو هم قابل اعتماد بوده و هم از هزینه ی کمتری برخوردار می باشند.
می توانیم بگوییم فیلتر های اسمز معکوس طرفداران بسیاری دارند. نوع دیگر از فیلتر های مبدل یونی، قادر هستند سنگ آهک را از آب حذف کنند.
این فیلتر ها در اصل اتم ها را از ماده های آلاینده ای جدا می کنند.
می توانیم بگوییم وظیفه این فیلتر ها تبادل یون های بد با یون های خوب است. میدانیم که آب دارای مقدار زیادی کلسیم و منیزیم است. زمانی که اب از این فیلتر ها عبور می کند، ترکیب های موجود در آب به صورت یون های منیزیم و کلسیم در می آیند.
این تبادل منجر به از میان رفتن آلودگی های آب شرب می شود.
اگر یون های منیزیم و کلسیم از آب خارج شوند، طعم آب بهتر می شود. به همین دلیل در اکثر سیستم های تصفیه آب از این فیلتر ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

معرفی فیلتر دستگاه تصفیه آب

نحوه نگهداری از دستگاه های تصفیه آب

این که شما برای تصفیه نمود اب دستگاهی را خریداری نمایید به تنهایی کافی نیست. باید بدانید شرایط نگهداری این دستگاه ها چیست. علاوه بر آن باید چه کارهایی را انجام دهید که طول عمر این دستگاه ها را برای استفاده شما افزایش دهد.
از این رو باید بدانید در چه زمان نیاز است فیلتر های دستگاه تعویض شود. یا این که باید این تعویض فیلتر توسط چه افرادی صورت پذیرد. نمایندگی دستگاه تصفیه آب مسلما می تواند بهترین انتخاب برای انجام این عمل باشد.
باید بدانید سختی آب چه میزان است، این مسئله منجر می شود تا زمان تعویض فیلتر های دستگاه تغییر کند.
مثلا زمانی که آب شرب از سختی بالایی برخوردار است، باید در زمان های کوتاه تری اقدام به تعویض فیلتر نمایید. تا مبدا آلودگی های تجمع یافته در فیلتر منجر به آلوده تر شدن آب شرب شما شود.
درست است که دستگاه های تصفیه کننده آب از هر نظر متفاوت هستند. هم از نظر قیمت، هم نحوه نصب، هم کارایی و قیمت. اما باید بگوییم استفاده از هریک از این دستگاه ها می تواند شما را به داشتن آب شرب سالم تری برساند.
به همین دلیل اگر به سلامت خود و خانواده تان اهمیت می دهید، بهتر است از دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده کنید.
علاوه بر آن شما با استفاده از این دستگاه ها می توانید به میزان قابل توجهی طعم نامطبوع و بوی بد آب را از بین ببرید. این مسئله نیز کمک می کند تا شما به نوشیدن آب زیاد عادت نموده و بدنتان را از این نظر تامین نمایید.
پس مشاهده کردید که استفاده از دستگاه های تصفیه کننده آب تا چه میزان می تواند برای شما فواید موثری داشته باشد.
از این رو بهتر است حتما به خرید این دستگاه ها از نمایندگی های معتبر اقدام نمایید. تا از سلامت آب شرب خود اطمینان بیشتری کسب نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

X